KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7574028
*
nr 757 4028
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), "söndagsnisse", "När vaktparaden kommer", 1895, motivets mått: 9, 5 x 20, 5
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 17:53:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 16:09:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
nr 757 4028
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), "söndagsnisse", "När vaktparaden kommer", 1895, motivets mått: 9, 5 x 20, 5
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 16:09:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



